Catering dietetyczny w Katowicach dedykowany osobom z niedowagą. Sprawdź, jak dieta pudełkowa może wspierać Twoje zdrowie

Jeśli z niedowagą zmagasz się od dłuższego czasu, to zapewne doskonale wiesz, że przybranie kilku dodatkowych kilogramów może być tak samo trudne jak schudnięcie. By ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z pomocy dietetyka. Dobrym rozwiązaniem jest też zamówienie cateringu pudełkowego, który nie tylko wesprze Twoje zdrowie, ale pozwoli Ci też zaoszczędzić czas.

Catering dietetyczny — na czym polega?

Catering dietetyczny to nowoczesna usługa gastronomiczna, która z roku na rok cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Firmy ją oferujące zajmują się przygotowywaniem i dostarczaniem do domów swoich klientów zbilansowanych oraz zgodnych z założeniem konkretnej diety potraw. 

Taki plan żywieniowy najczęściej składa się z 5 posiłków: I i II śniadania, obiadu, przekąski oraz kolacji. Co za tym idzie, decydując się na dietę pudełkową, nie musisz planować codziennego menu i przygotowywać samodzielnie wszystkich potraw.

Diety cateringowe: nie tylko dla osób, które się odchudzają!

Jadłospis odchudzający, z którym większość osób kojarzy cateringi pudełkowe, to zaledwie niewielka część oferty tego rodzaju firm. Swoim klientom proponują oni także plany eliminujące określone składniki, takie jak dieta wegetariańska, wegańska, bezlaktozowa czy bezglutenowa. 

W ich ofercie znajdziesz również menu odpowiednie dla osób z wybranymi problemami zdrowotnymi, na przykład z insulinoopornością oraz cukrzycą. Inne propozycje cateringów, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów, to dieta sportowa, antycellulitowa i ketogeniczna.

Catering na diecie na przytycie — czy takie rozwiązanie ma sens?

Chcesz przytyć i zastanawiasz się, czy w ofercie cateringów pudełkowych znajdziesz dietę odpowiednią dla siebie? Oczywiście! Jak już pisaliśmy, takie firmy kierują swoje usługi nie tylko do odchudzających się osób. 

Jeśli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie, wcześniej skonsultuj się z dietetykiem, który dopasuje odpowiedni dla Ciebie plan żywieniowy o optymalnej kaloryczności. Taki jadłospis pomoże Ci zdrowo przybrać na wadze – stosując dietę na przytycie na własną rękę, możesz nabawić się niedoborów, a nawet doprowadzić do zaburzeń metabolicznych.

Catering dietetyczny Katowice: te firmy cieszą się uznaniem innych klientów

Polecany zarówno przez klientów dążących do utraty kilogramów, jak i tych, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową jest działający w Katowicach catering dietetyczny od Wygodnej Diety.

Większość osób chwali ich usługi za duży wybór diet. W ofercie firmy znajdziesz klasyczny plan niskokaloryczny, różnego rodzaju jadłospisy eliminacyjne oraz menu z wysoką kalorycznością. Wśród zalet tego cateringu wymieniają oni również możliwość zmiany diety w trakcie trwania zamówienia, darmowe konsultacje z dietetykiem i posiłki przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy.

Jak znaleźć najtańszy catering dietetyczny? Na co zwrócić uwagę, korzystając z takich usług?

Przede wszystkim zastanów się, czy cena cateringu jest dla Ciebie kluczowa. Weź pod uwagę, że decydując się na taki sposób odżywiania, chcesz jeść zdrowo i wartościowo, a takie posiłki trochę kosztują – nawet kiedy gotujesz je samodzielnie. 

Szukając dobrego cateringu, zwracaj więc uwagę na ceny diet, ale nie tylko: sprawdź, z jakich składników przygotowywane są potrawy i czy możesz skorzystać z pomocy dietetyka. A jeśli chcesz zaoszczędzić, dowiedz się, czy dana firma oferuje swoim klientom rabaty, na przykład za polecenie ich usług znajomym.